Fælles ?

Hvad er der mon sket med foreningens hække? Skovdød? Har kæmpehagl slået grenene af? Eller er det fouragerende giraffer som har været forbi?

6 af foreningens haver ved det, 94 haver kan kun gisne. 

HINT: der var fælles hækklip i lørdags d. 1 juli kl. 9 som det stod i sæsonplanen, på tavlen og på hjemmesiden. 

FÆLLES = vedrører alle haver – vi har alle sammen et ansvar i vedligeholdelsen af vores fælles arealer, dvs hækklipning, VR dag, perlesten osv. Her forventes det at ALLE deltager, så vidt det overhovedet er muligt! 

Bestyrelsen 

Dette indlæg blev udgivet i Nyhed. Bogmærk permalinket.

Et svar til Fælles ?

  1. Vivi Rust siger:

    Tak for informerende mails, Maria ✌ Dette er ikke en undskyldning men en forklaring på min manglende deltagelse ved hækkeklipningen i lørdags : pga af dårlig ryg har jeg måtte betale en havemand for at klippe mine hække !!! God sommer til alle fra Vivi , have 63 🌻 PS. Jeg er godt klar over, at hvis samtlige 94 haveejere skulle forklare sig, ville det blive voldsomt …… Sorry.

    Den 5. jul. 2017 10.04 AM skrev “HF Brohaven” :

    > Maria Hilstrøm Tsang, Have 50 posted: ” Hvad er der mon sket med > foreningens hække? Skovdød? Har kæmpehagl slået grenene af? Eller er det > fouragerende giraffer som har været forbi? 6 af foreningens haver ved det, > 94 haver kan kun gisne. HINT: der var fælles hækklip i lørdags d. 1 juli” >

    Like

Skriv et svar

Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out /  Skift )

Google photo

Du kommenterer med din Google konto. Log Out /  Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out /  Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out /  Skift )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.