Fælles ?

Hvad er der mon sket med foreningens hække? Skovdød? Har kæmpehagl slået grenene af? Eller er det fouragerende giraffer som har været forbi?

6 af foreningens haver ved det, 94 haver kan kun gisne. 

HINT: der var fælles hækklip i lørdags d. 1 juli kl. 9 som det stod i sæsonplanen, på tavlen og på hjemmesiden. 

FÆLLES = vedrører alle haver – vi har alle sammen et ansvar i vedligeholdelsen af vores fælles arealer, dvs hækklipning, VR dag, perlesten osv. Her forventes det at ALLE deltager, så vidt det overhovedet er muligt! 

Bestyrelsen 

Om Maria Hilstrøm Andersen, Have 50

Har have 50 sammen med min datter Freja. Bestyrelsesmedlem.
Dette indlæg blev udgivet i Nyhed. Bogmærk permalinket.

Et svar til Fælles ?

  1. Vivi Rust siger:

    Tak for informerende mails, Maria ✌ Dette er ikke en undskyldning men en forklaring på min manglende deltagelse ved hækkeklipningen i lørdags : pga af dårlig ryg har jeg måtte betale en havemand for at klippe mine hække !!! God sommer til alle fra Vivi , have 63 🌻 PS. Jeg er godt klar over, at hvis samtlige 94 haveejere skulle forklare sig, ville det blive voldsomt …… Sorry.

    Den 5. jul. 2017 10.04 AM skrev “HF Brohaven” :

    > Maria Hilstrøm Tsang, Have 50 posted: ” Hvad er der mon sket med > foreningens hække? Skovdød? Har kæmpehagl slået grenene af? Eller er det > fouragerende giraffer som har været forbi? 6 af foreningens haver ved det, > 94 haver kan kun gisne. HINT: der var fælles hækklip i lørdags d. 1 juli” >

    Like

Skriv et svar

Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out /  Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out /  Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out /  Skift )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.